Implanty zębów

Współczesna technika stomatologiczna umożliwia odtwarzanie utraconych zębów. W tym celu powstały implanty dentystyczne, które są najbardziej naturalnym sposobem uzupełnienia braków w uzębieniu i przywrócenia poczucia komfortu oraz estetyki.

Rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje:

  1. Implanty zębów o tradycyjnych wymiarach

  2. Miniimplanty

 

Czym jest implant zęba?

Jest to „sztuczny korzeń” wykonany z biozgodnego tytanu i umieszczony, podobnie jak naturalny ząb, w kości szczeki lub żuchwy.

Unikalna konstrukcja materiału, z którego stworzony jest wszczep powoduje, że integruje się on z otaczającą go tkanką kostną, stanowiąc fundament dla ceramicznej korony, doskonale naśladującej utracony i niczym nieróżniącej się od sąsiednich zębów w łuku.

Czym jest miniimplant?

Jest to miniaturowa wersja implantu stworzona dla pacjentów, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego. Powodem są nieodpowiednie warunki anatomiczne wyrostka zębodołowego, uniemożliwiające wszczepienie uzupełnienia o tradycyjnych wymiarach. Miniimplanty charakteryzujące się mniejszą średnicą, stosuje się je głównie do stabilizacji protez, a także do odtwarzania pojedynczych koron.

W gabinecie stomatologicznym DentiKa-Medic w Poznaniu skorzystacie Państwo z leczenia implantologicznego, dającego trwałe i komfortowe rezultaty.

Dentika-Medic

Jak do nas dojechać?

Poznań


ul. Polanka 8B/1
61-131 Poznań
mapa (kml)

godziny przyjęć
poniedziałek i środa
od 16 do 21


Rejestracja
Tel. kom.: 725 440 422

Tel. kom.: 607 15 60 80


Rokietnica
os. Kalinowe 13A/10
62-090 Rokietnica

godziny przyjęć
od poniedziałku do piątku
od 14 do 20

Rejestracja
Tel. 61 67 11 610
Tel. kom.: 725 440 422
Tel. kom. 607 15 60 80

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.  Accept  

© 2015 Dentika-Medic
Projekt i wykonanie: Daniel Beszterda