Implanty zębów

Współczesna technika stomatologiczna umożliwia odtwarzanie utraconych zębów. W tym celu powstały implanty dentystyczne, które są najbardziej naturalnym sposobem uzupełnienia braków w uzębieniu i przywrócenia poczucia komfortu oraz estetyki.

Istnieją dwa rodzaje implantów:

    1. Implanty zębów o tradycyjnych wymiarach
    2. Miniimplanty

 

Implant

jest to „sztuczny  korzeń" zęba, wykonany z biozgodnego tytanu i umieszczony (podobnie jak naturalny ząb) w kości szczeki lub żuchwy.
Unikalna konstrukcja materiału, z którego stworzony jest implant, powoduje że integruje się on z otaczającą  tkanką kostną, stanowiąc fundament dla ceramicznej korony,  doskonale naśladującej utracony ząb i niczym nie różniącej  się od sąsiednich zębów.  

Miniimplant

jest miniaturową wersją implantu stworzoną dla pacjentów, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego. Powodem są nieodpowiednie warunki anatomiczne wyrostka zębodołowego, uniemożliwiające wszczepienie implantu o tradycyjnych wymiarach.
Miniimplanty charakteryzujące  się mniejszą średnicą, stosuje się głównie do stabilizacji protez, a także do odtwarzania pojedynczych zębów.

  
 

Gabinety stomatologiczne
Katarzyna Kruk
Jak do nas dojechać?

Poznań

ul. Polanka 8B/1
61-131 Poznań
mapa (kml)

godziny przyjęć
poniedziałek i środa
od 16 do 21


Rejestracja
Tel. kom.: 725 440 422

Tel. kom. 607 15 60 80


Rokietnica
os. Kalinowe 13A/10
62-090 Rokietnica

godziny przyjęć
od poniedziałku do piątku
od 14 do 20

Rejestracja
Tel. 61 67 11 610
Tel. kom.: 725 440 422
Tel. kom. 607 15 60 80

Wybór języka/select language

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.  Accept  

Dentysta Stomatolog Katarzyna Domaradzka Kruk © 2012 Gabinet stomatologiczny Poznań
Projekt i wykonanie: Daniel Beszterda