Protetyka

Naturalne zęby powinny służyć nam jak najdłużej. Niestety, często zdarza się, że wskutek zaniedbań, choroby lub wypadku ludzie tracą zęby. Z pomocą przychodzi im nowoczesna protetyka.

Uzupełnienie choćby pojedynczego braku w uzębieniu jest ważne, nie tylko ze względu na estetykę uśmiechu, lecz także zdrowie i kondycję pozostałych zębów. Zlekceważenie luki w uzębieniu powoduje, że siły fizyczne podczas przeżuwania pokarmu przenoszone są na pozostałe zęby. Uzębienie wokół luki jest więc silniej eksploatowane. Ponadto, luka sprzyja stopniowemu przechylaniu i przemieszczaniu się zębów sąsiadujących. Do innych powikłań braku uzębienia zaliczamy również zmiany zachodzące w stawie skroniowo-żuchwowym, zapadanie się warg oraz dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, spowodowane niedostatecznym rozdrabnianiem pokarmu. Leczenie protetyczne należy przeprowadzić możliwie najszybciej od momentu utraty zęba lub zębów.

Celem protetyki jest odtworzenie funkcji i wyglądu uzębienia po utracie lub znacznym uszkodzeniu zębów naturalnych.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

 1. Uzupełnienia ruchome

  • protezy akrylowe - osiadające
  • protezy szkieletowe – obciążające zęby własne
 2. Uzupełnienia stałe

  • Wkłady koronowo-korzeniowe
  • korony ceramiczne
  • licówki
  • mosty
  • implanty

Wyżej wymienione przykłady to najczęściej stosowane uzupełnienia we współczesnej protetyce. W gabinetach Dentika-Medic (Poznań, Rokietnica) możecie Państwo skorzystać z konsultacji, podczas których znajdziecie najbardziej odpowiednią dla indywidualnych potrzeb metodę uzupełnienia braków w uzębieniu.

Dentika-Medic

Jak do nas dojechać?

Poznań


ul. Polanka 8B/1
61-131 Poznań
mapa (kml)

godziny przyjęć
poniedziałek i środa
od 16 do 21


Rejestracja
Tel. kom.: 725 440 422

Tel. kom.: 607 15 60 80


Rokietnica
os. Kalinowe 13A/10
62-090 Rokietnica

godziny przyjęć
od poniedziałku do piątku
od 14 do 20

Rejestracja
Tel. 61 67 11 610
Tel. kom.: 725 440 422
Tel. kom. 607 15 60 80

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.  Accept  

© 2015 Dentika-Medic
Projekt i wykonanie: Daniel Beszterda