Implanty

Współczesna technika stomatologiczna umożliwia odtwarzanie utraconych zębów. W tym celu powstały implanty dentystyczne, które są najbardziej naturalnym sposobem uzupełnienia braków w uzębieniu i przywrócenia poczucia komfortu oraz estetyki.

Rodzaje

Wyróżniamy dwa rodzaje:

  • Implanty zębów o tradycyjnych wymiarach

  • Miniimplanty

Czym jest implant zęba?

Jest to „sztuczny korzeń” wykonany z biozgodnego tytanu i umieszczony, podobnie jak naturalny ząb, w kości szczeki lub żuchwy.

Unikalna konstrukcja materiału, z którego stworzony jest wszczep powoduje, że integruje się on z otaczającą go tkanką kostną, stanowiąc fundament dla ceramicznej korony, doskonale naśladującej utracony i niczym nieróżniącej się od sąsiednich zębów w łuku.


Czym jest miniimplant?

Jest to miniaturowa wersja implantu stworzona dla pacjentów, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego. Powodem są nieodpowiednie warunki anatomiczne wyrostka zębodołowego, uniemożliwiające wszczepienie uzupełnienia o tradycyjnych wymiarach. Miniimplanty charakteryzujące się mniejszą średnicą, stosuje się je głównie do stabilizacji protez, a także do odtwarzania pojedynczych koron.W gabinecie stomatologicznym DentiKa-Medic skorzystacie Państwo z leczenia implantologicznego, dającego trwałe i komfortowe rezultaty.